To Nasza Misja

Dobre
Składniki

Nasze produkty tworzymy ze szczególną dbałością o jakość i skład, bo wierzymy, że dobre składniki mają wpływ na nasz humor. To proste - gdy czujemy się dobrze, chcemy czynić dobrze, a suma szczęśliwych dni to dobre życie.

Od idei
do praktyki

Nasza potrzeba pozytywnego wpływania na świat sprawia, że dążymy do tworzenia naturalnych i innowacyjnych słodyczy dostępnych na co dzień.

Z naszych doświadczeń wynika, że nie tylko kosmetyki czy ubrania, ale także słodycze mogą mieć krótki i nieskomplikowany skład, dając przy tym 100% smaku i przyjemności

Czekolada bez emulgatora E476. Galaretki owocowe z naturalnymi aromatami. Kolory uzyskane tylko dzięki naturalnym surowcom i ekstraktom roślinnym. Lecytyna z soi bez GMO*. To tylko część naszego sekretu, z którego… nie robimy żadnej tajemnicy.

Staramy się udowodnić, że słodycze mogą być produktami o dobrym prostym składzie, nawet jeśli produkuje się je na szeroką skalę. Wiemy, że nie jesteśmy perfekcyjni, ale chcemy dążyć do doskonałości. To dlatego stale się rozwijamy, szukając optymalnych rozwiązań - np. ograniczając użycie oleju palmowego w produktach, w których występuje. Droga do celu nie jest łatwa, ale liczy się suma kolejnych kroków.

Celem projektu Dobre Składniki jest kreowanie trendów i wyznaczanie nowych standardów, poprzez pionierskie udoskonalanie receptur. Naszą ideą jest połączenie wieloletniego doświadczenia z otwartością na rosnące oczekiwania Konsumentów oraz wiedzą, jaką czerpiemy ze współpracy z powołaną przez nas Radą Ekspertów, którą tworzą ludzie ze świata nauki. To dla Was – naszych Klientów – chcemy jeszcze bardziej dbać o jakość naszych wyrobów i właśnie dlatego wyznaczyliśmy nową, własną drogę. 

Mówiąc “Dobre Składniki” mamy na myśli prosty, nieskomplikowany skład i 100% smaku. Wierzymy, że mniej znaczy więcej. Brzmi jak banał? Spróbuj słodyczy ze znakiem Dobre Składniki i daj nam znać, czy robimy je dobrze. 

Wierzymy, że dobre impulsy wprawiają nas w dobre samopoczucie. A kiedy czujemy się dobrze, chcemy czynić dobrze! 

 

Od idei do praktyki 

Chcemy oferować słodycze najwyższej jakości, bez kompromisów. Jednak piękne idee, za którymi idą tylko słowa, to tylko słodkie obietnice. Tymczasem Dobre Składniki w słodyczach Wawel to same fakty*:

 

yes

wyłącznie naturalne aromaty

yes

wyłącznie naturalne ekstrakty i koncentraty roślinne zamiast barwników

yes

lecytyna z certfikowanych nasion soi bez GMO

yes

roślinne substancje żelujące, jak agar i pektyny - w galaretkach owocowych

yes

brak emulgatora E476 (polirycynooleinianu poliglicerolu) w masach czekoladowych - często spotykanego w innych produktach czekoladowych

yes

czekolada bez oleju palmowego

yes

ograniczona ilość oleju palmowego w nadzieniach

yes

substancje słodzące z grupy polioli, jak maltitol - w produktach bez dodatku cukru

* - wskazane właściwości dotyczą produktów z oznaczeniem "Dobre Składniki"   Proszę obrócić telefon